Ознака: разрешен

Вести

Директорот на скопски УП е разрешен, во Струга полицијата му нашла кокаин

Директорот на ЈП Улици и патишта – Скопје, Сенад Смаиловиќ денеска е разрешен од функцијата. За разрешувањето објави градоначалникот на Скопје Петре Шилегов. – Почитувани, дозволете ме да ја известам […]

Македонија

Разрешен Јово Вангеловски, претседател на Врховниот суд

Денес поради нестручно и несовесно вршење на функцијата Судскиот совет го разреши претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски. Претставката за негово разрешување ја поднесена невладината “Зелена лупа“, поради донесена одлука на […]