Ознака: разрешување

Вести

Разрешен директорот на струшката болница, јавноста бара расчистување на случајот

Седум месеци по инцидентот со родилката од Дебар на која и беа извадени бубрег,матка и јајник, министерот Филипче одлучи да формира комисија и да го разреши доктор Мухамед Асани,иако како […]

Вести

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата. Никој не е недопирлив, истакна Николовски. Сакаме да пратиме порака до сите дека навистина сме спремни да […]

Вести

Разрешен поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи

Риасетот на Исламската верска заедница на денешната седница донел одлука да се разреши Сулејман Ефенди Реџепи од позицијата Рејс Ул Улема претседател на Исламска верска заедница. Одлуката била донесена со […]

Избор на уредникот

Над 1100 мртви на глобално ниво за последните 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ (графикон)

Над 1100 мртви на глобално ниво за последните 24 часа од КОРОНА ВИРУСОТ. Статистиките стануваат застрашувачки. Бројките се менуваат од час во час, и најлошо е што допрва се очекува […]

Избор на уредникот

Контакти во време на КОРОНА, приказ на ширењето

Контакти во време на КОРОНА, приказ на ширењето. Ако е ова точно тогаш самоизолацијата на потенцијалните заразени и тоа како е делотворна во сузбивањето на КОРОНА ВИРУСОТ. ПРОЧИТАЈТЕ И ОВА:  […]

Вести

Вечерва се потврдени нови 7 случаи заразени со КОРОНА (графикон)

Вечерва се потврдени нови 7 случаи заразени со КОРОНА. Ова беше второ дополнување. И сабајлево беа потврдени нови случаи. Така што бројката сега се поместува од 35 на 42.  Состојбата […]

Вести Скопје

Скопје како Чернобил поради КОРОНА ВИРУСОТ! (ВИДЕО)

Скопје како Чернобил поради КОРОНА ВИРУСОТ! (ВИДЕО) На твитер вечерва беше објавено видео од Чаир, Скопје. Погледнете како тоа изгледа на терен! Неверојатната серија Чернобил го подготви светот за тоа […]