Ознака: ракета

Вести

Руската армија воведе во боево дежурство супер-оружје, известен е и Путин

Планирачкиот крстосувачки боев блок „Авангард“ е способен во густите слоеви на атмосферата да оствари интерконтинентален дострел, при што може да развие брзина која е речиси 20 пати поголема од брзината […]

Видео

Еве како се полудува на свадба – романкава со деколте ги поремети гостите

Ова што ке го видите е атракција во Мала Азија. Милиони прегледи на обични видеа од свадби и семејни собири. Се гледа дека е пронајден „рецептот“ за успешно собирање на […]

Вести

Катастрофа во Америка, причина е „непозната аномалија“!

Ракета на ЅрасеХ експлодираше вчера по американско време во Кејп Канаверал, при експерименталниот обид за лансирање.Целосно се уништени ракетата и сателитот, а според извештаите нема човечки жртви. Местото за лансирањето […]

Вести

Северна Кореја денеска лансираше ракета со среден дострел

Пјонгјанг денеска лансираше ракетна со среден дострел од типот „Мусудан“ од база на неговиот источен брег, јави јужнокорејската агенција Јонхап, повикувајќи се на извори во Армијата на Јужна Кореја.Според истиот […]

Технологија

SpaceX повторно ќе лансира една од веќе употребените ракети

SpaceX успешно ја приземји четвртата последователна ракета, лансирана во блиската орбита.Целта на приземјувањето е во еден прекрасен момент овие ракети Falcon 9 да можат да се користат постојано, што ќе […]