Ознака: ракометари

Ракомет

Вонредна вест: Шампионите ќе дојдат порано, Вардарци слетуваат во 16 часот- потврдија навивачите

Наместо како што беше претходно најавено, односно во пет минути до полноќ, експедицијата на ракометарите на Вардар ќе пристигне на меѓународниот аеродром во Скопје во 16:15 часот. Промената доаѓа откако […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]

Ракомет

Девојката на Карачиќ убедливо најзгодна по танга

Додека јавноста е во исчекување на вечерашниот меч во полуфиналето на ракометната лига на шампиони, вардарци освен поддршката од целата нација која им е најважна, тие ќе добијат и мотивација […]

Ракомет

Од Малме до Скопје само за да им се поклони на ракометните херои

Потекнува од спортско семејство, се радува од срце на сите спортски победи на Македонија, слави за нашите успеси и секогаш се гордее на македонските спортски херои. Но, моментот кога ракометарите […]

Ракомет

Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн

Ракометарите на Вардар попладнево отпатуваа за Келн во пресрет на „фајнл-форот“ во Лигата на шампионите.Mашкиот ракометен шампион Вардар претходно го одработи последниот тренинг во Скопје. Вардарци беа видно расположени, а тренерот […]