Ознака: рак на дојка

Вести

Дијагностицирани 12 случаи на рак на дојка во Здравствениот дом во Пехчево

На мамографот во Здравствениот дом во Пехчево годинава рак на дојка е дијагностициран кај 12 пациентки. Најмладата пациентка има 22 години, а највозрасната 60 години.Според д-р Весна Илиевска од Здравствениот […]

Сцена

Славната актерка нема повеќе сила: „За сите оние кои се болни од рак и сите кои страдаат- бидете храбри“

Славната актерка која се прослави со улогата на Бренда во Беверли Хилс во август годинава им откри на фановите дека боледува од рак на дојката. Како што почна со терапија, […]

Сцена

Шенон Доерти: „Сакам дома“!

Актерката Шеон Доерти се фотографирала во болницата во која оди на хемотерапија. Со  своите фанови  секојдневно  споделува болни искуства бидејќи  сака да им помогне и  на другите луѓе заболени од […]

Живот

ХРАБРОСТ: Познатата актерка објави слики од оперираните дојки, откако сопругот ја напушти непосредно пред мастектомијата

Познатата актерка и мисица доби многу пофалби за искреноста и подигањето на свеста кај луѓето.Поранешната Мис Венецуела, Лорена Меритано, ги покажа лузните. На фотографијата е Лорена со поранешниот сопруг, Ернесто […]

Сцена

Шенон Доерти со потресна порака до својата мајка!

Актерката Шенон Доерти ја води најголемата битка во својот живот, а се споделува со луѓето кои ја следат на социјалните мрежи.Ракот повторно ѝ се врати, а некогашната ѕвезда на серијата […]

Сцена

Шенон Доерти поминува низ пекол!

Сигурно се сеќавате на популарната американска серија „Беверли Хилс“, која во Македонија се емитуваше повеќе пати.Главни актери во серијата беа Џејсон Присли и неговата сестра Шенон Доерти, која го глумеше […]

Сцена

Актерката ОТВОРЕНО за борбата со ракот: „Мислев дека на мојот живот му дојде крајот“

Од февруари 2015 година, познатата актерка се бори со рак на дојка…Неодамна, актерката од хит серијата „Беверли хилс“, Шенон Доерти, ја избричила главата откако го пребродила првиот циклус на хемотерапија […]

Сцена

Бренда остана без коса! Познатата актерка се бори со РАК НА ДОЈКА!

Актерката Шенон Доерти, ја избричила главата во текот со борбата против ракот…Поранешната ѕвезда на Беверли хилс, открила дека боледува од рак на дојка минатата година. Актерката за „Пипл“ изјави дека […]