Ознака: рамадан рамадани

Вести

НЕ ЗАСЛУЖУВАШ ДА ЖИВЕЕШ: Радикалниот исламист Рамадани ги пушти хејтерите да му се закануваат на Филип Петровски!

Во последната дебата на ТВ Нова, некогашниот оџа Рамадан Рамадани за кој Американската влада во изештај го дефинира како пропагатор на радикален исламизам, имаше очаен обид да ги оправда халуциногените […]

Вести

Фото: Радикалниот исламист Рамадани ги пуштил пајташите да му се закануваат на Филип Петровски: „Не заслужуваш да живееш…“

Во последната дебата на ТВ Нова, некогашниот оџа Рамадан Рамадани за кој Американската влада во изештај го дефинира како пропагатор на радикален исламизам, имаше очаен обид да ги оправда халуциногените […]

Вести

Рамадани во очај пред аргументите на Петровски: „Албанците отсекогаш биле помалку од 20 проценти!“

Недостигот на валидни аргументи со кои ќе ги поткрепат обвинувањата кои две години се испраќаат на адреса на ВМРО-ДПМНЕ, ги сведе соросоидните медиуми да форсираат човек кој го напушти пропагирањето […]

Вести

Петровски: Ниту еден понуден аргумент на опозицијата не го издржа тестот на времето

„Претходните избори беа фер, и овие избори мораат да бидат, меѓутоа ова што се случи беше наметната криза, којашто е лажна, а тоа се докажа во последните две и пол […]

Вести

Петровски: Тезите на Заев се опасни и можат да доведат до дестабилизација

„Кој и со што влегува во кампања?“ е темата на вечерашната емисија „Аргументи“ со Љубиша Николовски на програмата на ТВ НОВА, на која дебатираат Филип Петровски и Рамадан Рамадани.Не може […]

Вести

Петровски: Ќе имаме историски најмал број неопределени гласачи бидејќи народот ги знае лагите на СДСМ

„Кој и со што влегува во кампања?“ е темата на вечерашната емисија „Аргументи“ со Љубиша Николовски на програмата на ТВ НОВА.Филип Петровски и Рамадан Рамадани се гости во емисијата. Петровски […]

Вести

Петровски: Изборите нема да бидат фер плеј, бидејќи се соочуваме со луѓе кои со пуч сакаа да ја преземат државата

„Кој и со што влегува во кампања?“ е темата на вечерашната емисија „Аргументи“ со Љубиша Николовски на програмата на ТВ НОВА.Гости се директорот на Државен Архив на РМ д-р Филип […]

Вести

НАЈДЕТЕ НЗС: Што им е заедничко на Борјан, Ордановски и лидерот на „Ал Нусра“?

Пред четири дена лидерот на најбруталната терористичка група во Сирија „Ал Нусра“ Мохамед Голани, која важеше за испостава на Ал Каеда на теритоијата на Сирија, се ребрендираше и доби ново […]