Ознака: рамазан бајрам

Македонија

Рамазан Бајрам неработен за сите граѓани

Првиот ден на Рамазан Бајрам – 4 јуни 2019 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Од Министерството […]

Вести

Јани Макрадули од СДСМ на Рамазан Бајрам со жестока навреда до Турците: Е стварно сте мајмуни!

Заменик министерот за животна средина од редовите на СДСМ, Јани Макрадули упати силна навреда до Турците и до турскиот претседател Реџеп Ердоган за Рамазан БајрамПреку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена […]

Вести

Зоран Јолевски со честитка за празникот Рамазан-бајрам

Министерот за одбрана Зоран Јолевски на сите граѓани од исламска вероисповед им го честита празникот Рамазан Бајрам и завршувањето на рамазанските пости.- Меѓусебното почитување, љубовта и пријателството, се водилка и […]

Вести

Честитка од претседателот Иванов по повод празникот Рамазан-бајрам

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска, по повод големиот муслимански празник – Рамазан-бајрам, упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница во Република Македонија, реис-ул-улема хаџи Сулејман ефенди Реџепи, […]

Вести

Граѓаните од исламска вероисповед го празнуваат Рамазан Бајрам

Муслиманите во Република Македонија, како и во целиот свет, денеска го слават Рамазан Бајрам. По едномесечниот пост, во кој верниците се воздржуваа од храна и пијалоци од зора до зајдисонце, денеска […]

Политички партии

Честитка од Никола Груевски по повод празникот Рамазан Бајрам

Никола Груевски денеска по повод празникот Рамазан Бајрам упати честитка до верниците.Почитуван Поглавар на Исламската заедница во Република Македонија Господин Реис Ул Улема, Хаџи Сулејман Ефенди Реџепи, Реис Ул Улема Хаџи Сулејман […]