Ознака: расизам

Избор на уредникот

Шведска од Нашата Младост Веќе не Постои! Силувања, Шеријат и Зони вон Досег на Полицијата!

Во Шведска постојат 61 област кои се вон контрола на полицијата и државата, пишува во најновиот Шведски полициски извештај, “Utsatta omraden 2017 (Ранливи области 2017 година). Во овие области, попознати […]

Вести

Група поопасна од ИСИС со голема брзина расте на социјалните мрежи!

Во последните четири години бројот на симпатизери на нацизмот и белиот национализам се зголеми на Твитер повеќе од 600 отсто, а нивниот раст го надмина и оној на Исламска држава […]

Видео

АМЕРИКАНСКИ ВОЈНИК ЈА ОТКРИ ВИСТИНАТА ЗА ТЕРОРИЗМОТ: „Нѐ излажаа сите“

Погледнете го ова видео на американски војник кој одеднаш се разбудил од сонот и ја увидел вистинската состојба на работите. Не, реалноста е поинаква!„На почетокот бев горд на својата служба, […]

Меѓународен фудбал

Лацио повторно обвинет за расизам

Европската фудбалска унија (УЕФА), по четврти пат оваа сезона го обвини Лацио за расистичкото однесување на неговите навивачи.Последниот инцидент навивачите на Лацио го направиле за време на мечот со Борусија […]