Ознака: раскинување

Љубов и секс

6 чекори кои треба да ги направите по раскинувањето врска

Иако раскинувањето на врска е честа појава, за жал постојат многу лоши совети кои драстично можат да го уназадат вашето закрепнување, па немсто да продолжите понатму во животот – може […]

Љубов и секс

Дали пријателство после раскинување е добра одлука?

После раскинувањето, често си го поставуваме прашањето – што понатаму? Дали е подобро со поранешниот партнер да ги прекинете сите контакти или можеби можете да останете пријатели? Доколку го превземете […]

Живот

Како се однесуваат зрелите луѓе по раскинување на врската?

По раскинување на врската, некои луѓе се чувствуваат повредено, тажни се и намалено им е нивото на самодоверба. Меѓутоа, ако ги насочите своите мисли во вистински правец, побрзо ќе закрепнете […]

Љубов и секс

Постојано раскинувате и се смирувате? Како делува тоа на вашата психа?

Во сериите, како што се “Пријатели” или “Сексот и градот”, топло-ладно љубовните односи, секогаш се фатални, страствени и романтични и редовно завршуваат со среќен крај. Во реалноста, воглавно завршуваат на […]

Сцена

И богатите плачат: Најдобрите цитати на познатите за раскинувањата

Раскинувањата се секогаш тешки, а доколку проаѓате низ истото во овој претпразничен период, веруваме дека ви е уште потешко. За таа цел, ви ги преставуваме најдобрите цитати на познатите за […]

Хороскоп

За некои многу пари, за други болно раскинување

Еве што ви предвидуваат ѕвездите за овој викенд.ОВЕН За кариерата ќе добиете важна вест од близок соработник, но останете доследни во евоите намери. Во љубовта делувате незаинтересирано и отсутно, а […]

Сцена

Саша Ковачевиќ проговори за раскинувањето со Јована

Веста дека девојката на Саша Ковачевиќ се иссели од неговиот стан, па потоа тој со мајка си и братот отпатувал на Тајланд, дополнително ги подгреа приказните за разделбата. Саша досега не […]

Живот

Многу парови најчесто раскинуваат на ОВОЈ датум. Психолозите даваат објаснување зошто е тоа така!

Зимата е едно од најромантичните годишни времиња. Тоа е време кога се добиваат подароци, кога се празнува. Сепак, истражувањата откриваат дека не е сѐ толку убаво во љубовниот живот во […]

Живот

Цела ноќ плачела поради поранешното момче, татко ѝ од соседната соба ја „уништил“ со смс порака

Раскинувањата никогаш не се  лесни, а плачењето главно се подразбира. Една млада Американка доживеала крај на долга врска и  бидејќи не ѝ било лесно, се јавила кај пријателка и скоро […]

Сцена

Драма во кафеана: Вака изгледала првата средба на Костадин и Анастасија по раскинувањето

Ќерката на Цеца и  Костадин Терзиќ се сретнале случајно  во  една кафана и  различно  реагирале.Прв пат  откако  пред 4 месеци  раскинаа, Анастасија и  Костадин се сретнале  во  кафана и  таа […]

Сцена

Цеца откри што мисли за раскинувањето на Вељко со Ксенија!

Веста за раскинувањето за Вељко и Ксенија ја прокоментира и  Цеца. Наводното раскинување на парот одекна низ медиумите како и нивниот почеток на врската… А Цеца откри што мисли за нивното […]