Ознака: раскинување

Љубов и секс

Зошто паровите најчесто раскинуваат во недела?

Ако размислите за вашите претходни партнерства и врски, ќе сфатите дека најмногу раскинувања се случиле во последниот ден во неделата. Постојат бројни објаснувања за ова, а ние ќе се обидеме […]

Љубов и секс

6 чекори кои треба да ги направите по раскинувањето врска

Иако раскинувањето на врска е честа појава, за жал постојат многу лоши совети кои драстично можат да го уназадат вашето закрепнување, па немсто да продолжите понатму во животот – може […]

Љубов и секс

Дали пријателство после раскинување е добра одлука?

После раскинувањето, често си го поставуваме прашањето – што понатаму? Дали е подобро со поранешниот партнер да ги прекинете сите контакти или можеби можете да останете пријатели? Доколку го превземете […]

Живот

Како се однесуваат зрелите луѓе по раскинување на врската?

По раскинување на врската, некои луѓе се чувствуваат повредено, тажни се и намалено им е нивото на самодоверба. Меѓутоа, ако ги насочите своите мисли во вистински правец, побрзо ќе закрепнете […]

Љубов и секс

Постојано раскинувате и се смирувате? Како делува тоа на вашата психа?

Во сериите, како што се “Пријатели” или “Сексот и градот”, топло-ладно љубовните односи, секогаш се фатални, страствени и романтични и редовно завршуваат со среќен крај. Во реалноста, воглавно завршуваат на […]

Сцена

И богатите плачат: Најдобрите цитати на познатите за раскинувањата

Раскинувањата се секогаш тешки, а доколку проаѓате низ истото во овој претпразничен период, веруваме дека ви е уште потешко. За таа цел, ви ги преставуваме најдобрите цитати на познатите за […]