Ознака: расмусен

Вести

Расмусен и Лавров разговара за соработката меѓу НАТО и Русија

Генералниот секретар Андерс Фог Расмусен во понеделникот го повика рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на зајакнување на соработката на неговата земја со Алијансата и покрај различните ставови по […]