Ознака: распоред

Вести

Нема бегање од часови, настава по распоред

Националната платформа за онлајн-настава ќе има многу можности, но најважно е што ќе има интеракција меѓу наставниците и учениците, а секој наставен ден ќе биде организиран според распоред на часови. […]

Вести

Дванаесетти ден од изборната кампања: Распоред на митинзи

Партиите и коалициите кои со свои кандидати учествуваат на претстојните парламентарни избори денеска на 12-тиот ден од изборната кампања ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на […]

Вести

Нов распоред на ЈСП за волонтерите во погодените подрачја

Волонтерите кои сакаат да помогнат во расчистувањето на теренот во погодените подрачја во општината од невремето, можат да ги користат автобусите наменети за нив, во следните термини:Поаѓање: 09,00 ч, 12,00 […]

Меѓународен фудбал

Распоред за осминафиналето на ЕУРО 2016

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.Актуелниот шампион Шпанија ќе се сретне […]