Ознака: расправии

Љубов и секс

Среќните парови почесто се расправаат

Караниците изгледа се од клучно значење за среќен брак, барем така покажува новото истражување спроведено на Универзитетот Тенеси. Резултатите покажале дека паровите кои врската ја опишуваат како среќна многу почесто […]

Љубов и секс

Ова се трите најчести причини поради кои паровите се расправаат

Иако причинитре поради кои доаѓа до расправија со партнерот се прилично индивидуални, во некои ситуации очигледно тешко е да се остане рамнодушен. Како што пренесува „The Guardian“, недамнешното истражување спроведено […]

Живот

Како да го подобрите односот со родителите по семејна расправија?

Многу често вложуваме време, енергија и емоции за да ги подобриме односите со партнерот или пријателите, особено по расправија или тежок период. Меѓутоа, кога станува збор за подобрување на влошените […]

Живот

Што се случува со брачните расправии во подоцните години?

Штотуку сте се венчале и ви изгледа дека расправиите помеѓу вас и партнерот нема никогаш да престанат? Не, ќе престанат. Студијата на Калифорнискиот универзитет покажала дека расрпавиите кои почесто се […]

Живот

Жените се посклони кон расправии, но се подобри шефови?

Жените се посклони кон расправии на работното место со друга жена, отколку со колега, тврдат резултатите од едно истражување.Мажите и жените се подеднакво склони кон проблематични односи со колегите, но […]