Ознака: расправија

Вести

Ти не си за селски пољак, не за министер! – еден денешен разговор на нашите политичари

Ти не си за селски пољак, не за министер – муабет на нашите лево-десни политичари. Се работи за средба на Градоначалникот на општина Конче, Благој Илиев и дополнителниот заменик-министер за земјоделие, […]

Живот

Како да излезете на крај со партнер кој мисли дека постојано е во право?

Луѓето кои мислат дека се постојано во право се тешки како колеги, пријатели, роднини, но најтешки се како партнери. Овие совети од терапевти ќе ви помогнат полесно да излезете на […]

Вести

Палчо го исфарба Геро

Главниот медиумски стратег на СДСМ Бранко Героски и поранешниот прв човек на градската организација на СДСМ, Љупчо Палевски, верувале или не, закажаа тепачка за денес во 12 часот. Палевски најпрво го […]

Вести

Расправија помеѓу две сестри близначки во Скопје заврши со вадење ножеви

Околу 13.30 часот во Скопје во стан на улица Водњанска дошло до расправија помеѓу сестрите-близначки, М.П и П.М, при што со кујнски ножеви си нанеле неколку убодни рани, објави Телма.Двете сестри […]