Ознака: Раста

Сцена

Ана Николиќ прв пат откри како Раста и се заканува на сопствената ќерка: „Знам јас со кого го правев тоа дете!“

Пејачката Ана Николиќ во емисијата „Ексклузивно“ пред камерите откри како заедно со поранешниот сопруг Раста се поделени околу воспитувањето на ќерката Тара. -Не можам да кажам дека јас сум единствен […]

Сцена

Едногодишната ќерка има детаљ на косата од кој се згрозија сите

Познатиот репер Стефан Ѓуриѓиќ Раста во неколку наврати наназад предизвикуваше медиумското внимание објавувајќи фотографии од неговата ќерка Тара со различен имиџ и аксесоари на себе. Во медиумите најголема фама крена […]

Сцена

Лудост: Што направи Раста со банкнота од 50 евра?

Познатиот репер Стефан Ѓуриќ Раста не престанува да ги шокира фановите ширум Балканот. Овој пат на социјалната мрежа Инстаграм пејачот објави фотографија каде во банкнота од 50 евра става трева […]

Сцена

Откриено зошто Раста и Ана се повторно заедно

Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста повторно се фатени заедно, што предизвика вистинска бура.Одекнуваа коментари дека нивниот развод е само маркетингшки трик, и дека оваа средба е доказ за тоа. […]

Сцена

Бев со Раста додека Ана го чуваше бебето!

Пејачката Љупка Стевиќ е означена како главен виновник за разводот на поп ѕвездата Ана Николиќ и раперот Стефан Ѓуриќ Раста.Наводно, меѓу пејачката и раперот искри светнале уште минатото лето кога […]

Сцена

Ана и Раста ќе мора да го поделат ова по разводот

Веќе неколку денови наназад се пишува за разводот на Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста.Многумина не можат да поверуваат во оваа приказна, се додека пејачката лично не ги потврдила гласините […]