Ознака: РАТКО ДИМИТРОВСКИ

Македонија

Уапсен Ратко Димитровски и двајца осомничени

Пред судија во Кривичниот суд се изведени Ратко Димитровски, поранешниот градоначалник на Кочани и сопственик на печатницата „Европа ’92“, бизнисменот Томе Главчев и Коле Смилевски, тројца од деветмината обвинети во […]

Вести

Одвоени 14 милиони денари за проекти од Источниот плански регион

Градоначалниците од Источниот плански регион попладнево во Делчево одлучуваат за проектите кои ќе бидат поддржани со средства од Бирото за рамномерен регионален развој за што се предвидени 14 милиони денари.Претседателот […]

Локална самоуправа

Швајцарската амбасадорка Сибиле Сутер Тејада во посета на Кочани

Швајцарската амбасадорка Сибиле Сутер Тејада се сретна со градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски. Средбата во Општината беше само дел од низата активности на амбасадорката во регионот, со цел да […]

Локална самоуправа

Амбасадорката на Швајцарија ќе оствари средба со градоначалникот Димитровски

Денеска во Општина Кочани, во 11:30 ч. амбасадорката на Швајцарската Конфедерација, Сибиле Сутер Тејада ќе се сретне со градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски.Во рамките на посетата на Кочани ќе […]

Локална самоуправа

Општина Кочани се вклучи во проектот „Купи куќа за млади“

Општина Кочани се вклучи во проектот на Владата „Купи куќа за млади“ обезбедувајќи локации за градба.Како што информира градоначалникот Ратко Димитровски тие постојано имаат средби со Владата за разработка на […]

Вести

Најавена е кинеска инвестиција во Кочани

Во Кочани наскоро ќе се реализира кинеска инвестиција за производство на опрема за оризопроизводството со системот капка по капка, најавија по денешната средба градоначалникот Ратко Димитровски и потенцијалниот инвеститор Ванг […]