Ознака: Раул Гонзалес

Ракомет

Вардарци веруваат во победа против ППД Загреб

Европскиот првак Вардар во недела ќе го одигра натпреварот од 3.коло во ракометната Лигата на шампиони, во кој за противник ќе ја има хрватската екипа ППД Загреб.На денешната средба со […]

Вести

Раул Гонзалес: Општина Аеродром гради многу спортски објекти, „Јане Сандански“ ги има најдобрите услови

Јас сум многу среќен што работам во „Јане Сандански“ бидејќи ако сакаш да играш на максимално ниво, треба да ги имаш најдобрите услови, вели тренерот на европскиот шампион Вардар и […]

Ракомет

Раул повика 20 ракометари за утрешниот собир

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез, повика 20 ракометари на првиот собир на репрезентацијата за почеток на подготовките за квалификациските натпревари за ЕП 2018 против Украина и Чешка.Собирот ќе […]

Ракомет

Ова е Ана, сопругата на тренерот на Вардар Раул Гонзалес

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони-ова не е сон ова денес е реалност. Нашите ракометари вчеравечер во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот гол го постигна Иван […]