Ознака: Рафаел Надал

Магазин

Свадба која ќе се прераскажува со години: Надал се ожени вчера, а фотографијава со девериците ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал вчера се ожени со својата долгогодишна љубов Марија Франсиска Перељо, позната и како Чиска, а една фотографија ја одбележа нивната венчавка на Интернет. За се да биде […]

Сцена

Рафаел Надал ќе се жени: Оваа девојка е неговата избраничка

Рафаел Надал идниот месец на Мајорка ќе се венча за својата љубов од детството, Марија Перело, а на свадбата ќе присуствуваат 500 гости, објави шпанскиот ТВ-канал Телесинко. За менито ќе […]

Uncategorized

Надал пред цело семејство ја “зграпчи“ згодната девојка

Еден од најдобрите тенисер, Рафаел Надал се ноаѓа на заслужен одмор како и најголем дел од неговите колеги по крајот на сезоната. Шпанецот ги одбра топлите краеви, а за Надал […]

Останати спортови

Надал го одработи првиот тренинг по долгата пауза

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал по подолга пауза поради повреда го одработи првиот тренинг. Освојувачот на 11 Гренд Слем Турнири не играше од овогодинешниот Вимблдон на кој во второто коло сензационално […]