Ознака: Рафа Бенитез

Меѓународен фудбал

Рафа „НИШТО НЕ ЗНАЕ…“: Не сум известен за Демба Ба

Тренерот на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, призна дека не знае дали некој од челниците на Челзи почнал преговори за трансфер на Демба Ба во овој тим. Низ британските медиуми […]

Меѓународен фудбал

Бенитез го стави Виља на списокот желби

Англиските медиуми шпекулираат дека Рафа Бенитез дал предлог на управата на клубот да во јануари го доведат Давид Виља и така да се реши дилемата во напаѓачката линија. Актуелниот шампион […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Можеме да ја освоиме титулата

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи смета дека неговиот тим и понатаму има шанси да стане шампион на Англија. Челзи во моментов го имаат третото место на табелата во Премиер Лигата […]

Меѓународен фудбал

Бенитез: Цел ми е да победувам со стил

Задоволен поради третата последователна победа на својот тим но и разочаран од фактот што некои играчи сеуште не сфаќаат што е победнички менталитет, Рафа Бенитез говореше за своите впечатоци од […]

Меѓународен фудбал

Торес: Рафа е заслужен за моите голови!

Шпанскиот напаѓач од редовите на англискиот премиерлигаш Челзи, Фернандо Торес, потенцира дека доаѓањето на Рафа Бенитез за тренер на овој тим, вроди со плод кога е во прашање постигнување на […]