Ознака: рај

Сцена

Сека Алексиќ објави несекојдневна глетка од својот прекрасен двор

Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии од својот дом на социјалните мрежи, но тоа што го покажа овојпат, воодушеви многумина. Сека го фотографираше својот двор, а потоа ја објави фотографијата […]

Занимливости

30 дена јадел Мекдоналдс и покажа дека можете да јадете брза храна, а да останете слаби

Како што внесуваме голем број на калории, потребно е покрај тоа да имаме и соодветна физичка активност со која ќе ги потрошиме калориите кои не ни се потребни и нема […]

Живот

Македонка раскажува за ужасот во САД: Видов како рајот се претвори во пекол

Благица Стојчева, единствената Македонка која беше на Карибите, односно на островот Свети Мартин во моментот кога Ирма, еден од најкатастрофалните урагани во историјата со 280 километри на час остави пустош […]

Занимливости

Рај на земјата : Дали сакате да работите на Хаваите за плата од 60 илјади долари годишно?!

Дали сакате да работите и  да живеете  на едно од најубавите места на планетата? И  тоа како  наставник на Хаваите. Имено, најголемиот предизвик со кој  Хаваите моментално  се соочуваат е […]