Ознака: реакции

Вести Македонија

Над 1400 коментари на САМО ВИСТИНА, Филип вс. Стојанче

Еве мала анализа на коментарите, кои како река течат од сите страни по повод вечерашниот дуел на САМО ВИСТИНА помеѓу Филип Петровски и Стојанче Ангелов. Очигледно дека „генералот“ ги изиритира […]

Видео

Мачка гледа хорор филм: Нејзините реакции се голем хит на интернет!

Уште пред неколку години е востановено дека на интернет најпопуларни се реакциите на мачките.Сепак, изгледа дека не луѓето никогаш не им е доста, па денеска ви претставуваме уште една мачка […]

Сцена

Зошто никој не сака Мис Јапонија 2016?

Изборот на Пријанка Јошикава која е од мешано јапонско-индиско потекло за Мис Јапонија, предизвика незадоволство кај многу луѓе во земјата, објави Ројтерс.Пријанка Јошикава е уште еден предизвик за претставата на […]

Вести

Бурни реакции на Фејсбук по селфито на Заев: „После ова ниеден Македонец нема да гласа за тебе…“

Поставената фотографијата на Фејсбук на лидерот на СДСМ Зоран Заев од арената „Филип Втори“ каде вчера Шкендија го одигра натпреварот против белгиски Гент, предизвика бурни реакција на социјалната мрежа. Граѓаните […]

Вести

РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ: Опозициските мегафони гневни на СДСМ за поразителниот договор

Не стивнуваат реакциите на опозициски активисти, мегафони и разни левичарски партии по вчерашниот договор на четирите најголеми политички партии за излез од кризата. Тие ја обвинуваат опозициската СДСМ дека ги […]

Сцена

Боки 13 со фотографиите пред Соборниот Храм предизвикаа бурни реакции и коментари

Боки 13 повторно крена врева на социјалната мрежа Фејсбук откако објави низа фотографии кои ги направил пред соборниот храм. Тој облечен во цветни панталони предизвика бурни реакции и негативни коментира […]