Ознака: реакција

Вести

Не се работи за санкции, туку за намалување на средствата од ИПА фондовите

Не се работи за санкции, туку за намалување на програмирани средства, се наведува во реакцијата од владината прес-служба по одлуката на Европската Комисија за намалување на средства од ИПА фондовите […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Никој и никаде не се противи жестоко на отворање на нови универзитети како СДСМ

Инквизиторското однесување на СДСМ во образованието продолжува со несмален интензитет.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ Врв во упад на автономијата на Универзитетот е да ја оспоруваш одлуката на најстариот управувачки […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е единствена партија која е водена од политичар аболициран за криминал

Криминалецот мисли дека се сите криминалци како него. Оваа позната максима денес ја потврди аболицираниот криминалец Зоран Заев кој сѐ уште се крие зад помилувањето на Црвенковски за кражба на […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ влијае на капиталните инвестиции преку два одложени избори

Единствената економска и политичка теорија која ја почитува СДСМ и која ја реализира и кога е власт и кога е во опозиција е „колку полошо за народот и државата, толку […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Стотици часови добива СДСМ секој месец за да ги пласира измислиците од Фабриките за афери

Медиумите кои се на други крстосници кога СДСМ тепа невини граѓани по улица и унитшува државен имот, продолжуваат со непринципиелното и небалансирано информирање.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ТВ 24 […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Народот е строго против деструкцијата и измислиците од Фабриките за афери на СДСМ

Медиумите кои не известуваат кога СДСМ тепа невини граѓани по улица, продолжуваат со непринципиелното и небалансирано информирање.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ ТВ 24 Вести и ТВ Телма вчера во […]