Ознака: реално

Политички партии

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ ја продолжува кризата во државата и го оневозможува реализирањето на „Реално”

СДСМ ја продолжува кризата во државата, а со тоа го оневозможува реализирањето на проектите содржани во програмата „Реално“ за кои што гласаа мнозинството граѓани во Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕВо […]

Вести

Груевски: ВМРО- ДПМНЕ е победник на овие избори!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски им честиташе на сите граѓани за успешно спроведените избори. -Македонија повтoрно имаше фер, демократски и кредибилни избори. Честитки за сите граѓани кои гласаа на овие […]

Вести

Груевски: Исправете се гордо, главата горе и не заборавајте – Ова е ваша земја!

Исправете се гордо. Станете храбро и достоинствено мои браќа и сестри. Исправете се Македонци и граѓани на Македонија. Бидете горди на себе и сопствената држава, им порача на сите граѓани […]

Вести

Груевски: Како татнеж се слушаше нашиот повик за зачувување на Македонија, во недела народот ќе се спротивстави на црното сценарио

Илјадници луѓе ги слушнаа нашите пораки, како татнеж се слушаше нашиот повик до сите вас да ја зачуваме Македонија, и мора да успееме. Уште само еден ден до големата победа […]

Вести

МОЌНО ВИДЕО од Прилеп најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ!

Снимка од дрон!Моќно видео од Прилеп кое најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција.Моќно видео од Прилеп кое најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и владејачката коалиција.

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Цел Прилеп на нозе, еуфоричен завршен митинг на владејачката коалиција

Дронот на ТВ НОВА прелета над Прилеп, каде митинг одржа Коалицијата за подобра Македонија, предводена од ВМРО-ДПМНЕ.На митингот можат да се видат над 15.000 поддржувачи на владејачката партија. Прилеп е […]

Вести

ФОТО: Масовен митинг во Прилеп- над 15 илјади граѓани со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Завршниот митинг на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ вечерва се одржува во Прилеп. Градот под Марковите кули дава масовна поддршка за Груевски и ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на […]

Вести

Милошоски: Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, во 2016 тука ќе ја одбраниме самостојна и суверена

-Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, а во 2016 година во Крушево ќе ја одбраниме самостојна и суверена Република Македонија, победуваме со 63 пратеника и ние […]

Вести

Нелоски: 158 проекти за младите предвидени со програмата „Реално“

Во програмата „Реално“ која ја нудиме на овие избори имаме директно проекти за младите од кои интерес ќе имаат сите млади во Република Македонија, изјави денес Владимир Нелоски кандидат за […]

Вести

Груевски: Се ближи крајот. Поминаа 2 и пол години, има уште 2 дена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес (09.12.2016), во просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, при што се обрати г. Никола Груевски, претседател на  […]

Вести

Груевски најави: Полска инвестиција во Неготино ќе отвори 100 нови работни места, најсовремена опрема за Здравствениот дом и многу капитални инвестиции

Полска компанија ќе инвестира во изградба на фабрика за производство на хидраулични масла во Неготино, со што ќе се отворат 100 нови работни места, изјави денеска пред жителите на Долни […]