Ознака: реално

Вести

Милошоски: Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, во 2016 тука ќе ја одбраниме самостојна и суверена

-Во 1903 во Крушево се удрија темелите на Република Македонија, а во 2016 година во Крушево ќе ја одбраниме самостојна и суверена Република Македонија, победуваме со 63 пратеника и ние […]

Вести

Нелоски: 158 проекти за младите предвидени со програмата „Реално“

Во програмата „Реално“ која ја нудиме на овие избори имаме директно проекти за младите од кои интерес ќе имаат сите млади во Република Македонија, изјави денес Владимир Нелоски кандидат за […]

Вести

Груевски: Се ближи крајот. Поминаа 2 и пол години, има уште 2 дена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми, која се одржа денес (09.12.2016), во просториите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Кавадарци, при што се обрати г. Никола Груевски, претседател на  […]

Вести

Груевски најави: Полска инвестиција во Неготино ќе отвори 100 нови работни места, најсовремена опрема за Здравствениот дом и многу капитални инвестиции

Полска компанија ќе инвестира во изградба на фабрика за производство на хидраулични масла во Неготино, со што ќе се отворат 100 нови работни места, изјави денеска пред жителите на Долни […]

Вести

Груевски: Не дозволувајте да ви ја одземат државата и не подлегнувајте на провокации

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски во денешниот говор им се заблагодари на сите активисти и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, на поддржувачите, и на сите граѓани што […]

Вести

Груевски: За 2 дена кризата ќе заврши: Само одговорно, мудро и со ладни глави…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Никола Груевски во денешниот говор им се заблагодари на сите активисти и симпатизери на нашата партија, на поддржувачите, и на сите граѓани […]

Вести

Груевски: 11-ти декември да биде празник на демократијата и ден на гордост, вечерта да слави Македонија!

Се случуваат последни обиди на разни структури да променат нешто, да проблематизираат, но мора сите одговорно и демократски да не дозволиме да успеат, да не се подлегнува на никакви провокации […]

Вести

Груевски: Одиме напред, народот ќе покаже дека тој одлучува за државата!

Во недела цело Шуто Оризари на гласање, цело Скопје, цела Македонија, за победа на ВМРО-ДПМНЕ, за Македонија, истакна вечерва на митингот во Шуто Оризари лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на […]