Ознака: реално

Вести

Груевски: Во Гази Баба се вработија над 8 илјади граѓани како резултат на странските инвестиции

-Многу работи се направија низ годините наназад, а и многу ќе се решаваат во иднина, најважно е што се намали невработеноста, а во иднина ќе се намалува и уште. Во […]

Вести

Груевски: Зоран Заев ги потцени граѓаните на Македонија со своите игри, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари историска победа

Имаме избори на кои ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе добијат историски најголема поддршка од граѓаните. Победуваме, истакна на вечерашниот митинг во Гази Баба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата во […]

Вести

Воасин: Програмата „Реално“ е заснована на биланс на кој многу земји може да ви позавидат

Мишел Воасин, пратеник во национално собрание во Франција, над 28 години и шеф на француската делегација на парламентарно собрание на ОБСЕ, на вечерашниот митинг во Гази Баба истакна дека Македонија […]

Вести

Тодоров: Гази Баба ќе добие мамограф и најсовремена медицинска опрема

-Вечерва сакам уште еднаш да размислите дали оваа две годишна криза ви одговараше вас и сакам да се присетите кои протестираше, демолираше, ги напаѓаше македонските полицајци, а кои седеа мирно. […]

Вести

Груевски: На 11 декември казната за СДСМ од народот ќе биде најголема досега

-Издржавме две и пол години правење хаос, лажење на сопствениот народ, дестабилизација на државата, но народот издржа за да сега во недела сите граѓани со пенкалото во рака го даде […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ со низа проекти за подобар живот на жителите на Муртино и Добрејци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во ИЕ 4 Никола Груевски вчера оствари посета во струмичките Добрејци и Муртино каде пред граѓаните ги промовираше проектите од програмата „Реално“, но […]

Вести

Ѓорчев порача: Граѓаните да гласаат за унитарна, суверена Македонија

Граѓаните да гласаат за унитарна, суверена Македонија и за нејзиниот уставен поредок, порача денеска од Тетово носителот на изборната листа од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО ДПМНЕ во […]