Ознака: Реал Мадрид – трансфери

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид заинтересиран за Чикарито

Реал Мадрид се подготвува да испрати официјална понуда за напаѓачот на англискиот премиерлигаш, екипата на Манчестер Јунајтед, Хавиер Ернандез Чикарито. Мексиканецот не добива премногу шанса за во Манчестер Јунајтед, а […]

Меѓународен фудбал

Агуеро го засилува Реал Мадрид?

Напаѓачот на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, аргентинецот Серхио Агуеро, се наоѓа на листата на желби на Реал Мадрид. Напаѓачот на Манчестер Сити е еден од петте играчи кои се наоѓаат […]

Меѓународен фудбал

Реал заинтересиран за Квадрадо

Реал Мадрид е сериозно заинтересиран да во своите редови го доведе 24-годишниот колумбиски интернационалец од редовите на Фиорентина, Хуан Квадрадо. Според пишувањата на „ТодоМеркадоВеб“, крилниот напаѓач на екипата од Италија, […]