Ознака: Реал Мадрид

Македонски фудбал

Навивачи на Реал Мадрид запалија жардиниера

Навивачи  на Реал Мадрид запалија жардиниера  Навивачите и фановите на Реал Мадрид од нивната фан зона се упатуваат кон Националната арена „Филип Втори“. Еуфорични се движат во големи групи, ги […]

Издвојуваме

Скопје домаќин на светскиот спектакл Реал Мадрид-Манчестер Јунајтед

Дуелот меѓу актуелните победници во Лигата на шампионите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед како освојувач на Лига Европа, ќе почне од 20:45 часот, а од ФФМ апелираат сите кои ќе […]

Меѓународен фудбал

Реал Мадрид пристигна во Скопје!

Фудбалерите на европскиот првак Реал Мадрид пристигнаа во Скопје.Скопје денеска и утре е центар на фудбалска Европа, Реал Мадрид утре во 20:45 го играат натпреварот од Суперкупот на Европа против […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Би сакал да постигнам гол на „Олд Трафорд“

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите светски фудбалери, по неколку години повторно ќе заигра на „Олд Трафорд“, но овој пат во дресот на Реал Мадрид. Роналдо, на стадионот, на кој се […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Важна победа пред дуелот со Јунајтед

Херојот на победата на Реал над Барселона, Кристијано Роналдо, изјавил дека неговиот тим одиграл фантастичен меч кој многу ќе му значи на тимот во продолжение на сезоната. „Зад нас е […]

Фото

Фото: Откриена тајната зошто Роналдо е самобендисан лик

Јавна тајна е дека светски познатиот фудбалер Роналдо е самобендисан лик. Но, која е причината за тоа?  Архитектот кој ја дизајнирал неговата куќа во Мадрид, вели дека Роналдо во својата […]

Меѓународен фудбал

Опциите на Реал Мадрид за наследник на Мурињо

Весникот Marca пишува дека претседателот и португалскиот тренер се договориле да ја раскинат соработката на крајот на оваа сезона, откако работите на Бернабеу во последно време се свртеа против Мурињо.  […]

Меѓународен фудбал

Војна во Мадрид: Серхио Рамос го плукна Диего Коста, фудбалерот на Атлетико Мадрид

Реал Мадрид со 2-0 го победи градскиот ривал Атлетико, но и покрај тоа, Атлетико остана на второто место на табелата, зад Барселона. Од овој натпревар добивме впечаток дека гостите премногу […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Усеин Болт, внимавај! Кристиано Роналдо претрча 96 метри за 10 секунди.

Отсекогаш се знаело дека Кристиано Роналдо, освен по фудбалските вештини, е добро познат и по своите одлични физички предиспозиции. (го сместивме на првата позиција на листата на физички најдобро подготвени […]