Ознака: реал

Меѓународен фудбал

Мурињо: Загуби подобриот тим

Реал Мадрид со победата над Манчестер Јунајтед од 2:1, избори пласман меѓу најдобрите осум екипи во Европа.Сепак, во наредните денови во центарот на вниманието ќе биде турскиот судија Цунејт Чакир, […]

Меѓународен фудбал

IFFHS: Барселона повеќе не е најдобра на светот

Барселона, по 22 месеци повеќе не е најдобриот светски клуб, на листата која ја објавува Меѓународниот институт за фудбалска историја и статистика (IFFHS). По поразите од Милан и Реал Мадрид, […]

Меѓународен фудбал

Барселона против Милан со револуционерна тактика

Расположението во Барселона, по двата порази од Реал и загубениот меч од Милан, е далеку од добро, поради што каталонските медиуми најавуваат револуционерна тактика на реваншот со Милан во осмина […]

Меѓународен фудбал

Ново соочување на Реал и Барса, 225-то „Ел Класико“

Новото соочување на Реал и Барселона, во 225-то „Ел Класико“ е дербито на 26.коло во Примера, кое во петок ќе биде отворено со натпреварот помеѓу Хетафе и Сарагоса. Првенствениот дуел […]

Меѓународен фудбал

На Карим Бензема му се заканува затворска казна

Фудбалерот на Реал Мадрид  Карим Бензема  бил уловен како вози со 216 километри на час по што му се заканува затворска казна од шест месеци. Како што пренесуваат шпанските медиуми, […]

Меѓународен фудбал

Реал силен и со играч помалку

Фудбалерите на Реал Мадрид и Еспањол забележаа победи на домашен терен во последните натпревари од 24.коло во шпанскиот фудбалски шампионат.Реал, на домашен терен, во малото мадридско дерби, прашањето на победникот […]