Ознака: ребека

Црна хроника

Опожарени возилата на Сузана Турунџиева и на Ребека?

Автомобилот „Мини купер“ на пејачката и водителка Сузана Турунџиева било опожарено вчера околу 3 часот. Огнот го зафатил и возилото во сопственост на Р.Ј.Р за кое се тврди дека е […]

Сцена

Оваа земја е Македонија, ја сакаме и моите деца се збунети кога некој ќе каже Северна

Моите првачиња знаат дека се родени во Македонија, така им пишува воизводот на родени, пишува на Твитер македонската пејачка и хуманитарка Ребека Јанковска Ристески. – Кога некој ќе каже Северна […]