Ознака: ревија

Сцена

Од нивната сличност ќе се наежите: Внуката на Милена Дравиќ се појави на модна ревија – неверојатно личи на својата тетка

Вечерта, на 45. модна недела во Белград вчера била посветена на актерската дива Милена Дравиќ. Ревијата посветена на познатата актерка, имала и посебна гостинка, внуката на актерката. Верица Дравиќ која […]

Сцена

Манекенка на Викторија Сикрет покажа како изгледаат стапалата после една модна недела

Манекенката Џорџина Фоулер на социјалните мрежи сподели фотографија на која ја прикажа лошата страна на својата работа после една модна недела во Париз. Ангелот на Викторија Сикрет објави фотографија од […]

Мода

Најудобната модна ревија

Ви претставуваме дел од една од најудобните модни ревии кои неодамна се одржаа во Загреб.  Дневните комбинации зачинети со шалчиња, капи и шешири се незаобиколив дел од оваа ревија која […]