Ознака: револт

Видео Ракомет

Се појави ВИДЕО од моментот кога Стоилов заминува од церемонијата

Минатогодишниот добитник на наградата за „Најдобар спортист на Македонија“, Стојанче Стоилов синоќа демонстративно го напушти годинашниот избор организиран од Агенцијата за млади и спорт и Сојузот на спортови на Македонија, […]

Вести

Инсулин пред истек на рокот се дели на деца и млади луѓе, граѓаните револтирани

На првата прес конференција која како ново назначен министер за здравство ја оддржа Венко Филипче зборуваше токму за инсулинот, дека нема инсулинска криза и оти нема никаков проблем со лекот, […]

Вести

Масовен протест пред Собрание – Едно име имаме

Комитите го запалија воздухот пред Собранието откако вечерва пред околу два часа започна масовниот протест на граѓаните против промена на уставното име на Република Македонија. Пред Собранието се собираат многу […]

Вести

Искршени неколку штаба на СДСМ како резултат на предавничката политика на СДСМ

Опозициските медиуми јавуваат за повеќе искршени локални штабови на СДСМ во Куманово, Битола, Прилеп, скопско Драчево. Кршењето на штабовите се случува паралелно со зголемениот револт на граѓаните поради, како што се […]

Вести

Народот е на нозе: ПОЧНА ДА „ИГРА“ РЕВОЛВЕРОТ И КАМАТА

Откако на повидок е федерализација на Македонија и прегазување на волјата на македонскиот народ и коалиција помеѓу ДУИ и СДСМ со целосното прифаќање на албанската платформа од страна на лидерот на […]

Вести

Граѓаните на пролет ќе стават крај на незаинтересираното и боемско владеење на Жерновски

Андреј Жерновски е пример за лажна грижа за своите граѓани. Наместо да се грижи и реализира проекти, тој на најнедомаќински начин ги троши парите на центарци, истакна на денешната прес-конференција […]

Вести

Жителите на центар револтирани, сами мораат да ги чистат улиците

Граѓаните на Општина Центар револтирани од односот на градоначалникот Андреј Жерновски мрзнат на минусните температури и сами го чистат снегот и мразот.Жители на Дебар Маало во анкетата на ТВ Нова […]