Ознака: регистриран

Вести Свет

Силен земјотрес регистриран во Чиле

Силен земјотрес синоќа е регистриран во Чиле, а последиците беа почувствувни и во главниот град Сантјаго за време на опозицискиот протест поради незадоволството од економската ситуација во земјата. Засега нема […]