Ознака: Регулаторната комисија за енергетика неделава

Вести

Ќе има ли поскапување на струјата во јуни или јули?

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски за дека во јуни или јули годинава нема да дозволат зголемување на цената на струјата на регулираниот пазар. […]

Вести

Горивата од полноќ со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе соопшти дали ќе има промена во цените на горивата. Изминатите две недели горивата ја задржаа својата цена, па така ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесуваше 60,00 ден/лит, […]

Вести

Нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензините и дизелот се намалија.

Вести

По викендот нова цена на горивата во Македонија

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 71,50 денари за […]