Ознака: регулаторна комисија

Вести

Поскапе струјата за 7,4 проценти, ефтината тарифа останува

Поскапе струјата за 7,4 проценти, ефтината тарифа останува Сметките за следниов месец на граѓаните ќе им бидат повисоки за 7,4 проценти. Марко Бислимовски првиот човек на Регулаторна комисија рече дека […]

Вести

Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата

Регулаторна го објави новиот ценовник, поскапуваат горивата Од ноќеска цените на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат за околу 2 проценти. ЕУРОСУПЕРОТ БС-95 се зголемува за […]

Економија

Дизелот поевтинува за 3, а бензинот за 2,5 денари за литар

Регулаторна комисија за енергетика ги објави, веќе најавените, новите цени на горивата. Малопродажните цени на нафтените деривати согласно методологијата за формирање на цените од полноќ се намалуваат во просек за […]

Македонија

Денес не купувајте горива, од полноќ ќе поевтинат

На денешната седница на Регулаторната комисија за енергетика се очекува да се донесе одлука за значително поевтинување на бензините и дизелот. За две седмици, колку што трае пресметковниот период податоците од […]

Вести Македонија

Денес не купувајте бензин, утре ќе биде поевтин

Регулаторната комисија за енергетика денес одлучи малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ да се намалуваат за 1,50, а на дизел горивата за 2,50 денари по литар. Новата цена на […]

Вести Македонија

Полнете ги резервоарите, од полноќ повисоки цени

Регулаторната комисија за енергетика одлучи да се зголемат рафинериските и малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,03%, односно за 1,98% во однос на рафинериските и на малопродажните цени […]

Вести

Ќе има мало намалување на цената на струјата

Подготвителната седница на Регулаторната комисија за цената на електричната енергија е закажана за утре. Компанијата ЕВН побарала зголемување на цената на струјата за девет проценти, ЕЛЕМ побарале намалување за 1,5 […]

Вести

Од полноќ големо поскапување на горивата во Македонија

Бензините поскапуваат за 2,5 односно за 3 денари по литар, а дизелот од полноќ ќе биде поскап за 2 денари за еден литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.Според последната […]