Ознака: редефинирање

Вести

Груевски предупредуваше, СДСМ реализира- Редефинирање на Македонија во шест точки

Марионетска влада која има за цел да го промени името на држава. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски предупредуваше дека СДСМ има план од кој досега јасни се шест точки […]

Вести

Зоран Заев започнува со неговиот план за редефинирање на државата

Очигледно она на што предупредуваше ВМРО-ДПМНЕ за време на изборите доколку не добие убедливо мнозинство во Парламентот започнува да се остварува.Имено, Зоран Заев започнува со неговиот план за редефинирање на […]

Вести

ДУИ бара Заев прво да се изјасни за Платформата, БЕСА дава потписи, но бара редефинирање на РМ

Бомбата му ја дадов на Иванов, но фитилот е кај мене. Овој став на лидерот на ДУИ Али Ахмети ја одразува моментната ситуација и кој е клучниот играч во трката […]

Вести

Ефтов: Огромна е опасноста Македонците да ја поразат Македонија

Според бројни анализи, многумина во одржувањето на изборите на 11-ти декември гледаа излез од кризата која ја зафати државата.Но, државата се соочува со посериозен предизвик бидејќи политичката и уставна структура […]