Ознака: резрешена

Вести

Разрешена техничката министерка Мизрахи!

Собранието доцна синоќа со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи. Таа беше разрешена поради користење на табла со името […]