Ознака: резултати

Вести

ДИК ГИ ОБЈАВИ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ГЛАСАЊЕТО ВО ФАЈЛ НА GOOGLE DRIVE

Државната изборна комисија попладнево ги објави резултатите од изборите во електронска верзија, но во .pdf фајл на Google Drive. Објавените резултати, како што велат од ДИК, се базирани на податоците од […]

Вести

Трамп со нов тест за коронавирусот, резултатите за неколку минути

Претседателот на САД Доналд Трамп синоќа на новинарите им претстави нов брз тест кој би требало за само пет минути да потврди позитивен резултат за коронавирусот, а неколку минути подолго […]

Издвојуваме

ПУЛС24 АНКЕТА: Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите

Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите Пред три дена ве прашавме: Денеска се отворија преговори со ЕУ. Со Лајк ако го поддржувате процесот, додека со […]

Вести

Пристигна и вториот тест- ова се резултатите на пациентот кој по втор пат се тестираше од коронавирус

Министерството за здравство информира дека вториот, повторен тест на лицето од Кочани, чиј брис пристигна преку ЦЈЗ Штип е негативен на коронавирусот. И првиот тест на пациентот од Кочани беше […]

Вести

Пристигнаа резултатите за двајцата странци кој престојуваат во хотел во центарот на Скопје- еве дали се заразени со коронавирусот

Негативни се тестовите на двајцата странци, едниот државјанин на Сингапур, другиот на Австралија, кои од 28 февруари престојуваат во Скопје, соопшти Министерството за здравство. По пријава на хотелот во кој […]

Вести

Се чека лабораторискиот резултат за возачот на комбето: Да се почитуваат препораките за заштита од коронавирусот!

Граѓаните треба да ги почитуваат препораките за заштита од коронавирусот, а тие кои имаат симптоми да се јават на телефонските броеви на здравствени служби. Дел од препораките опфаќаат задолжително и […]

Нега и убавина

Фитнес формула: Колку време ви е потребно за да ги видите првите резултати?

Дали сè се базира на должината на тренингот, или има нешто и во квалитетот? Една Јутјуб инструкторка, сертифициран тренер, нутриционист и физиотерапевт, ја открила „тајната врска“ помеѓу вежбањето и неговото […]

Македонија

Заев-Касами, од денешната средба-пријателска атмосфера

За денес закажаната средба помеѓу премиерот Зоран Заев и Билал Касами од “Беса“ се оствари. Информацијата е дека разговарале во пријателска атмосфера, но и дека ќе има средба на работна […]

Сцена

Пристигнаа првите резултати од анализите, познато дали Дарко Лазиќ возел пијан

Пејачот Дарко Лазиќ кој вчера доживеа тешка сообраќајна несреќа, според првичните резултати од анализата на крвта возел под дејство на алкохол и имал 1,39 промили алкохол во крвта. Со анализа […]

Живот

Девет дена без шеќер- Резултатот е драматичен

Целосното избегнување на шеќер уште на краток рок има драматични резултати, покажала нова студија.Иако не пружа секоја храна еднакво чувство на награда, за повеќето од нас тоа го постигнува благото, […]

Црна хроника

Стигнаа резултатите од обдукцијта: Еве зошто се удави синот на познатиот одбојкар

Трагедијата која се случи во саботата, кога 13-годишно момче се удави на Брач, Хрватска, одекна во светот, особено во светот на спортот. Таткото на удвеното момче Лука Милинковиќ, веднаш по […]