Ознака: резултати

Сцена

Пристигнаа првите резултати од анализите, познато дали Дарко Лазиќ возел пијан

Пејачот Дарко Лазиќ кој вчера доживеа тешка сообраќајна несреќа, според првичните резултати од анализата на крвта возел под дејство на алкохол и имал 1,39 промили алкохол во крвта. Со анализа […]

Живот

Девет дена без шеќер- Резултатот е драматичен

Целосното избегнување на шеќер уште на краток рок има драматични резултати, покажала нова студија.Иако не пружа секоја храна еднакво чувство на награда, за повеќето од нас тоа го постигнува благото, […]

Црна хроника

Стигнаа резултатите од обдукцијта: Еве зошто се удави синот на познатиот одбојкар

Трагедијата која се случи во саботата, кога 13-годишно момче се удави на Брач, Хрватска, одекна во светот, особено во светот на спортот. Таткото на удвеното момче Лука Милинковиќ, веднаш по […]

Вести

Затишје пред бура: Андреј Корибко смета дека можна е поголема криза!

Изборите не завршија според очекуваното, во смисла дека владеачката ВМРО-ДПМНЕ не успеа да ја постигне големата победа за која многумина вклучително и јас ја предвидовме, но како и да е, […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Очигледен е договорот меѓу СДСМ и БЕСА за извртување, поништување и фалсификување на изборите

ВМРО-ДПМНЕ внимателно и одблиску, со крајна сериозност и загриженост ја следи работата на Државната изборна комисија и најновото одложување на одлучувањето по апсурдните приговори од страна на СДСМ и БЕСА.Интегрален […]