Ознака: реизбор

Вести

Груевски побара да биде избран нов претседател и раководство кое ќе ја врати ВМРО- ДПМНЕ на власт

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе Одлука со која што 22 и 23 декември 2017 година ги утврди како датум на одржување на вонредниот 16-ти Конгрес. Вонредниот 16-ти Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Маневски: Заев се залага за независно судство, меѓутоа тоа да се однесува за други, а не и за него

Најавата на Заев за целосен реизбор во судството, поранешниот министер за правда Михајло Маневски, во интервју за телевизија Алфа кажа дека го разбира како рушење на се она што досега […]

Вести

Маневски: Нема никаква законска и уставна можност за реизбор на судии

Најавите на Зоран Заев и претходно на Фрчковски дека ќе го распуштат судството и ќе вршат реизбор немаат никаква уставна и законска основа, нагласува поранешниот министер за правда Михајло Маневски. Тој вели дека Заев […]