Ознака: река

Вести

Преполовени водостоите на реките во Македонија

Водостоите на речиси сите реки во Македонија се под просекот за септември, покажува денешното хидролошко мерење на УХМР.Драстично намалување е регистрирано на Црн Дрим кај Ложани, од просечните 102 на […]

Занимливости

Најубавата река на светот менува пет бои. Погледнете како изгледа таа

Една река во Колумбија претставува вистински природен феномен кој со години ги воодушевува локалните жители, но и туристите ширум светот кои доаѓаат за самите да се уверат во нејзината убавина.Имено, […]

Вести

ЦУК: Нема опасност од поплави

Нема опасност од излевање на реките, но можно е заезерување на дел од помалите реки и водотеците, иако водостојот секојдневно се покачува, тврдат од Центарот за управување со кризи.Од таму […]

Живот

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА: Девојче сликало селфи па паднало во река, во обид да го спасат неговите родители…

Единаесет годишно девојче се удавило во река на северот од Пакистан, додека се обидувала да направи селфи. Откако таа паднала во водата, во обид да ја спасат нејзините родители се […]

Живот

ТРОГАТЕЛНА средба со сопственикот: Ова куче помина 10 дена изгубено во шумата

Дејвид Карекен и неговото семејство, кои инаку се од Канада, пловеле на кајак со своето 7-годишно куче Кали, но се случило она што не го очекувале.Ненадејно, кучето го проголтале брзаците […]

Видео

Го паркираа поршето во вода: Она што ќе го сторат ќе ве остави збунети

Погледнете каква лудорија смислија овие момци.Овие руски фраери беа главни на плажа со својата смела идеја. Видеото е снимено на реката Волга, и откако се појави на интернет, постојано буди […]