Ознака: реклами

Технологија

Ви пречат рекламите на ЈуТјуб? Воведени нови промени кои нема да ви допаднат

На голем број луѓе им пречат рекламите кои се појавуваат на почетокот на прикажувањето на некое ЈуТјуб видео, поради што оваа видео платформа најави промени кога станува збор за рекламите […]

Вести

Финансиски малверзации на СДСМ- за реклами и пропаганда потрошиле 4 пати повеќе од тоа што пријавиле

Финансискиот извештај на СДСМ од последната изборната кампања отвора повеќе сериозни сонежи за малверзации, манипулации и отворени финансиски злоуотреби за кои кривично може да се одговара, објави порталот „НетПрес“.Во двата […]

Политички партии

Груевски: Над 60 милиони евра заработка во туризмот во првите четири месеци

Во првите четири месеци од оваа година заработката во туризмот е 60 милиони и 400 илјади евра, што е 4 отсто повеќе од истиот период лани. Во првите пет месеци […]

Видео

Ретро: Како изгледаа рекламите на МТВ во 1991 година

Да се потсетиме на некогашните реклами кои беа хит во 1991 година на Македонската телевизија.  Има огромна разлика од денешните реклами до оние што некогаш се емитувале. Погледнете го видеото, […]

Издвојуваме

Стари македонски реклами од 1991-ва година

Да се потсетиме на првиот блок македонски реклами од 1991-ва година, кои се емитуваа на Македонската телевизија.  Од реклами за брза храна, до рекламирање на Економско правно биро, овие реклами […]