Ознака: рекорден број

Македонија

Минатата седмица рекорден број на заразени со морбили

Само минатата седмица се регистрирани нови 126 заразени со морбили. Тоа е најмногу досега од почетокот на епидемијата, а повеќе од половината се од градови од внатрешноста на земјата. Бројот […]