Ознака: рекорд

Вести

Скопје повторно меѓу најзагадените градови во светот

Се враќаме на негативниот врв по загаденост во светот. Скопје вечерва е девети најзагаден град во светот според бројките што се измерени.  Мерните станици ширум земјата покажуваат дека моментално кај […]

Вести

Се уриваат рекорди со скенираните сметки, во прашање се над 10 милиони скенирани такви

Урнати се рекорди, народот се потепа да скенира сметка повеќе… Само минатиот месец граѓаните скениранле 12,5 милиони фискални сметки, што е за над половина повеќе од вообичаено, информираат од Министерств […]

Вести Македонија

Македонија денеска „урла“ од рекордна загаденост

Како што минуваат деновиве загаденоста е се поголема. Денеска бележи рекорд на скоро сите мерни места, како што ќе може да видите од улистрацијата… Има ли крај на оваа агонија […]

Избор на уредникот

Сириско семејство добива 5239 евра на месец социјална помош во Лајпциг, живеат во 220метри квадратни стан (видео)

Верувале или не ова 11 члено семејство го живее својот сон. Не знаеме дали постои подобра или слична можност на друго место во светот. Сириско семејство добива 5239 евра на месец […]

Сцена

Цеца доминира! Собори рекорд на Јутјуб!

Колкава ѕвезда е Цеца, докажува новиот рекорд, кој го поставила на Јутјуб!Цеца стана првата ѕвезда на Балканот, која има преку 500.000 претплатници на својот официјален канал. За новиот успех, сигурно […]

Живот

Жена родила бебе со тежина од рекордни 18 килограми!

Жена од Австралија родила бебе од 18 килограми, што веројатно е рекордна тежина којашто новородените бебиња некогаш ќе ја имаат. Докторите признаваат дека не биле целосно подготвени за ваков настан […]

Останати спортови

Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, на ЛОИ 2016 во Рио де Жанеиро сруши древен рекорд, поставен од Леонид од Родос.Според преданијата, грчкиот атлетичар учествувал на четири олимпијади во периодот 164 – […]