Ознака: Репрезентација

Македонски фудбал

Македонските фудбалски репрезентативци подготвени го очекуваат дуелот со Шпанија

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 21 година е втор ден во својата база во Сопот, Полска каде се подготвува за натпреварите од групата на Европското првенство за фудбалери […]

Македонски фудбал

Фудбалската репрезентација ги започнува подготовките за мечот со Белгија

Фудбалската репрезентација на Македонија, во понеделник во 12 часот, во хотелот „Александар Палас“ ќе го има првиот собир спроти натпреварот со Белгија.Селекторот на националниот тим за мечот со Белгија повика […]