Ознака: респиратори

Вести

НАТО ни испраќа 60 респиратори за справување со последиците од Ковид-19

Во Скопје денеска треба да пристигнат 60 респиратори, донација од НАТО за справување со последиците од пандемијата на Ковид-19. Донацијата од НАТО Доверителниот фонд, вредна 1,4 милиони евра, на Меѓународниот […]

Вести

Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп

Иран одби респиратори од САД, Зариф твитна против Трамп. Мохамед Џавад Зариф министерот за надворешни работи на Иран му се обрати на Трамп на Твитер. Тој притоа нагласува дека: Иран ќе извезува […]

Вести

Филипче на ТЕЛМА: Истражувања покажуваат дека и респираторите не помагаат!

Филипче на ТЕЛМА: Истражувања покажуваат дека и респираторите не помагаат! Дури до 90 отсто од пациентите со тешка клиничка слика кои се ставени на апарати за дишење завршуваат фатално, изјави […]