Ознака: ресторан

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]

Занимливости

Ресторан одбил да послужи трудница бидејќи дошла непристојно облечена, го гледате ли проблемот?

Трудница од американската сојузна држава Вашингтон останала шокирана кога персоналот на еден локален ресторан не ја послужил бидејќи била непристојно облечена.Чариша Рајли Гобин од Марисвил е трудна со близнаци, а […]

Издвојуваме

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со […]

Вести

Се запали ресторан во Скопје

Во ресторан на улицата „Павел Шатев“ во Скопје ноќеска избил пожар при што нема повредени лица, но е причинета материјална штета.Полицијата денеска соопшти дека пожарот избувнал околу 02:15 часот во ресторанот […]

Вести

Пожар во скопски ресторан

Пожар во  скопски ресторанНепознат сторител синоќа фрлил шише со запаллива течност во угостителски објект при што е запален дел од теписонот. Објектот, кој е лоциран на ул. „Анастас Митрев“, во […]

Занимливости

Наместо очекувано „да“, доби скандалозно „не“ во преполн ресторан!

Наместо во најубав ден во животот, во вистинско фијаско се претвори обидот на млад Бразилец да го слушне судбоносното „да“.Со придружба на виолинист, тој се обиде да ја трогне неговата […]

Издвојуваме

Идните готвачи учеа како се готви од шефот на кујна во Дистрикт бар и ресторан

Едукација, охрабрување, мотивација и советување како да станат врвни готвачи и како да просперираат во полето на гастрономијата. Ова им беше овозможено на идните готвачи од СУГС Лазар Танев при […]