Ознака: реформи

Избор на уредникот

ВМРО да се реформира по принципите на историското, а не да не замајувате со козметика!

Илчо Капкоски е ветеран на ВМРО и пораснат во партијата. Следен од дете, со досие на УДБа, за разлика од „ГЛУМЕЦ“ не кодошел туку ПРЕЧЕЛ на службите. Во време на […]

Вести

Почна животот со честитка на Заев до студентите, прво им ја секна струјата во студентскиот, сега ги укина дисперзираните студии

Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието, напиша на Фејсбук претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски.„Им тргна на СДС со (анти)-реформите во образованието! Почна животот […]

Вести

Тодоров: Со „Мој термин“ извршивме суштинска реформа во здравството за која интерес пројавуваат и други земји

На панел дискусијата на ВМРО-ДПМНЕ на тема „ За здрав живот“ што се одржа вчера учество земаа министерот за здравство Никола Тодоров , доктор Александар Митов, Соња Липиткова, државен секретар […]

Вести

Ристовски: Направени се низа реформи во насока на развој на образованието и тоа никој не може да го оспори

Во изминатите десет години во образовна инфраструктура се вложени околу 120 милиони евра, а со дополнителната инвестиција од околу 32 милиони евра ќе ја достигнеме бројката од 150 милиони евра, […]

Вести

Димитриев: По изборите ќе обезбедиме нови проекти, граѓаните сакаат дела!

Денес ги одбележуваме двата Илиндена и оддаваме почит како на Илинденската генерација, така и на Асномската генерација. Денес Македонија и Македонците секаде во светот одбележуваат 113 години од Илинденското востание […]

Вести

РЕАКЦИИТЕ НЕ СТИВНУВААТ: Опозициските мегафони гневни на СДСМ за поразителниот договор

Не стивнуваат реакциите на опозициски активисти, мегафони и разни левичарски партии по вчерашниот договор на четирите најголеми политички партии за излез од кризата. Тие ја обвинуваат опозициската СДСМ дека ги […]

Вести

ФОТО: Најагресивните опозициски перјаници РАЗОЧАРАНИ од постигнатиот договор меѓу патриите

Најгласните перјаници на СДСМ преку социјалнте мрежи ги искажуваат својот револт и разочараност од постигнатиот договор меѓу политичките партии.Опозициските колумнисти и професори го искажуваат револтот велејќи дека СДСМ мислат само […]