Ознака: решение за името

Вести

Заев и Ципрас издвоиле една опција како можно решение на спорот за името

Премиерите на Македонија и Грција на денешната средба на маргините на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија разгледале можни опции за креативни решенија за спорот со името, при што една од […]