Ознака: решение

Нега и убавина

Проблеми со кои сигурно ќе се соочите ова лето: Еве ги решенијата за нив

Сте изгореле преку ден, а вечерта треба да се појавите на важен настан? Нозете ви се лепат за столчето и не знаете како да се изладите? Додека го изгледате видеото […]

Македонија

Владата се надева дека заедничката комисија ќе најде решение и за Гоце Делчев

Откако бугарската министерка Екатерина Захариева најави дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце Делчев е Бугарин, денес портпаролот на Владата […]

Живот

Три моќни решенија за спречување на потењето

Потењето е нормална појава, но понекогаш знае да ни создаде проблеми и да нè доведе во непријатна ситуација. Во борбата против претераното потење ви ги претставуваме овие 3 природни решенија […]

Живот

Мали совети кои ќе ја уништат секоја главоболка

Главоболките се најголемиот проблем за голем дел од луѓето. Дел од нас имаат проблем со мигрена, дел со главоболки предизвикани од времето, технологијата или стресот. Но, освен таблетите постојат и […]

Вести Свет

Без решение на косовското прашање нема прием во ЕУ, повтори Штрахе

Oфицијална Виена треба да предложи организирање мировна конференција за решавање на косовското прашање смета aвстрискиот вицеканцелар Хајнц-Кристијан Штрахе, при што повторно ја поддржа идејата за размена на територии. На синоќешната средба […]

Нега и убавина

Дами, од овој момент заборавете на целулитот! Еве на кој начин!

Не очајувајте, за секоја неправилност постои решение. Најважната тема за отстранување на „најголемиот непријател“ на жените ширум светот е актуелна, а брои дури 80% од припадничките на понежниот пол, кои […]

Вести Македонија

Заев подготвен за дијалог со Мицкоски

Премиерот Зоран Заев е подготвен низ дијалог со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски да најде решение за состојбата во која се наоѓа Р.Македонија. Одговарајќи му на пратеникот Крсто Јовановски од […]

Нега и убавина

Ослободете се од непријатниот здив на многу едноставен начин

Непријатниот здив е чест проблем на многумина и задава непријатност. За среќа, постои природно решение, кое може засекогаш да го реши овој проблем. Овој рецепт од природни состојки е наменет […]

Живот

Стомачен вирус го зафати регионот: Еве како да се заштитите и како да се излечите!

Овие денови сѐ повеќе луѓе се жалат на стомачни проблеми, кои се манифестираат преку мачнини, повраќање и со дијареа. Дознајте што треба да направите за и вас да не ве […]

Живот

Преку глава ви е од непрестано гледање во компјутер? Еве што ефикасно помага

Се повеќе луѓе премногу време поминуваат пред компјутер. Ако сте во таква ситуација правете чести паузи и гледајте во билки. Околу 80 отсто од луѓето кои поминуваат повеќе од три […]

Живот

Кажете збогум на зголемениот холестерол и мaснотиите

Природна терапија која лекарите ја предложуваат а резултетите се воодешувачки! Пожелно е секоја седмица во рок од еден месец да консумирате тиква. Прво што треба да направите е да излупите […]