Ознака: реџеп тајип ердоган

Вести

Поддржувачите на Ердоган ги блокираа тенковите, пучистите заробија новинари

На овој начин поддржувачките на турскиот претседател Реџеп Таип ердоган вечерва ги блокираа тенковите на војската и најверојатно спречија воен удар и превзњмање на власта.Според последните информации, најмалку 12 лица […]

Вести

Путин прими извинување од Ердоган за соборувањето на рускиот авион Су-24

Турскиот претседател, Реџеп Taип Ердоган, денес му се извинил на претседателот на Русија, Владимир Путин за загинувањето на рускиот пилот на Су-24, соопшти портпаролот на Кремљ, пренесе Ројтерс.„Рускиот претседател Владимир […]

Вести

Ердоган: Жените не треба да го отфрлуваат мајчинството поради работа

Во обраќањето кон собирот на женските здруженија во Истанбул во неделата, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека работата не е причина жените да го отфрлат мајчинството.„Жената којашто се воздржува […]