Ознака: Ржаничино

Вести

Опожарени 2 куќи во Ржаничино

Вчера околу 13,20 часот во ЕИК-Скопје, било пријавено дека во с.Ржаничино кај гробиштата горела сува трева, а од пожарот биле зафатени две помошни простории од викенд-куќи.Првично се работи за неколку помошни […]